Transportery dla psów

Transportery dla psa są jednym z niezbędnych elementów przy planowaniu podróży ze swoim pupilem, w szczególności przy dłuższych odległościach. Może również służyć jako legowisko. Transportery występują w różnych formach - mogą to być torby, koszyki, kontenery lub klatki. Zapewniając swojemu pupilowi odpowiednich warunków w podróży sprawisz, że nie straszne mu będą podróże.

Pierwotnie transportery zostały stworzone dla kotów, jednak w przypadku małych psów odgrywają równie znaczącą rolę. Dla psów o większych rozmiarach dużo bardziej odpowiednie będą klatki transportowe (dostępne w innej kategorii).

W kategrorii: Transportery dla psów Jest 19 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Aktywne filtry

Jaki transporter dla psa wybrać?

Najważniejszy przy wyborze transportera jest jego odpowiedni rozmiar. dbając o komfort zwierzaka i jego zdrowie transporter powinien zawierać odpowiednio dużo przestrzeni, tak aby zapewniał możliwość swobodnych ruchów. Niedopuszczalne jest wciskanie pieska do transportera. W ten sposób traci on komfort swobodnego poruszania się, co może spowodować urazy kręgosłupa, problemy ze stawami i oddychaniem.

Rodzaje transporterów dla psa?

Wśród ofert transporterów dla psów znajdują się:

  • transporter plastikowy dla psa - jest łatwy w utrzymaniu, wygląda estetycznie i jest dość wytrzymały. W większości przypadków transportery plastikowe posiadają uchwyty na pasy samochodowe zapewniając tym samym bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Wśród modeli transporterów plastikowych są otwierane od przodu, od góry lub łączą ce obie te opcje.
  • materiałowy transporter dla psa (torba transportowa dla psa) - zapewnia wygodę, jest lekka oraz posiada specjalne szelki do zarzucenia na wózek czy ramię.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar transportera?

Najważniejszym aspektem przy wyborze transportera dla pieska jest zapewnienie pupilowi swobody ruchów i dopływ świeżego powietrza. Transporter nie może być ciasny, w przeciwnym urazie nasz czworonóg może nabawić się licznych otarć i urazów.