Szczotki i grzebienie dla kotów

Koty uważane są za zwierzęcych czyściochów – doskonale radzą sobie samodzielnie z higieną, a według niektórych badań wylizywanie futerka i inne czynności higieniczne mogą zajmować im nawet 1/3 ich codziennej aktywności. Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś wspomagać zabiegów pielęgnacyjnych i samodzielnie dbać o swojego kociego pupila. Artykułem, który jest niezbędny dla każdego właściciela kota, jest szczotka lub grzebień dla kota. Dostaniesz je w asortymencie naszego sklepu internetowego.

W kategrorii: Szczotki i grzebienie dla kotów Jest 4 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Szczotki i grzebienie dla kota – podstawa dla zdrowia zwierzaka

Polecamy dostępne w naszej ofercie grzebienie i szczotki dla kota. Są to przedmioty niezbędne dla każdego miłośnika tych czworonogów. Pomimo dużych umiejętności kotów pod względem higieny, nie powinieneś zaniedbać zabiegów pielęgnacyjnych, szczególnie w przypadku kotów długowłosych. Kłaczki z podszerstku kota mogą gromadzić się w jego układzie pokarmowym. W przypadku ich nadmiernej ilości kot nie będzie w stanie ich się pozbyć, co może skutkować wymiotami, brakiem apetytu, a nawet zatorami w jelitach, mogącymi prowadzić do zatorów.

Grzebień i szczotka dla kota o długiej i krótkiej sierści

W zależności od długości sierści kota powinieneś dobrać grzebień lub szczotkę o odpowiedniej długości, rozstawieniu i wykończeniu ząbków. Masz pod tym względem do wyboru dziesiątki produktów przeznaczonych dla konkretnych raz zwierzaków. Tym ważniejszy jest fakt, iż musi być to szczotka dopasowana do konkretnego kociaka, gdyż przypadkowo wybrane pod tym względem wyposażenie mogłoby kota zranić lub szarpać i wyrywać mu sierść, co wpływałoby niekorzystnie zarówno na jego zdrowie, jak i wygląd. Producenci szczotek i grzebieni dla kotów stosują też takie udogodnienia, jak możliwość schowania ząbków oraz specjalne antypoślizgowe uchwyty, które poprawiają komfort zabiegów pielęgnacyjnych również dla właściciela zwierzaka. Bogactwo tych produktów odnajdziesz na Wyspie Zwierząt w atrakcyjnych cenach – sklepie internetowym, który pomoże Ci zatroszczyć się o każdego domowego pupila, także Twojego kociaka.