Klatki

Nie brakuje fanów tych kolorowych, rozśpiewanych i cieszących oka istot jakimi są ptaki. Najczęściej spotykanymi w domowych hodowlach są kanarki, papugi i inne egzotyczne ptaszki. Decydując się jednak na takiego zwierzaka oprócz dobrania odpowiedniego pokarmu należy pamiętać o zapewnieniu mu swojego miejsca w przestrzeni domowej, a więc o zakupie odpowiedniej klatki dla ptaków. Będzie to miejsce jego codziennego przebywania, dlatego musi być dobrze dobrana do potrzeby ptaka. Przy wyborze należy głównie zwrócić uwagę na jakoś materiału z jakiego jest wykonana klatka oraz jej wielkość.

Jest 4 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Właściwa klatka dla ptaków to ich azyl i bezpieczny dom, w którym mogą ze spokojem żyć, jeść, bawić się i odpoczywać. Zapewnienie odpowiednich warunków życia zapewni jej prawidłowy rozwój i sprawi, że będzie się czuł dobrze w nowym miejscu ciesząc się Twoim towarzystwem.

Nawet regularne wypuszczanie do otwartej przestrzeni nie sprawi, że zastąpi mu to jego osobisty kąt. Zbyt mała lub zbyt niska klatka sprawi, że nasz ulubieniec nie będzie się czuł komfortowo i stanie się osowiały. Nie będzie śpiewał i umilał nam czasu ani nie będzie szczęśliwy. Aby zapobiec takiej sytuacji wybierz odpowiednio dużą i wysoką klatkę, która będzie dla niego bezpieczna i zapewni mu swobodę ruchów oraz poczucie bezpieczeństwa.

Jaką klatkę dla ptaków wybrać?

Decydując się na przygarnięcie do swojego życia pupila jakim jest ptaszek należy pomyśleć o właściwym zapewnieniu mu domu jakim jest klatka dla ptaków – to właśnie w niej będzie mieszkał, bawił się , spał i jadł. Zatem jak wybrać klatkę, żeby była idealna?

Pierwszym punktem na liście jest rozmiar. Duża klatka dla ptaków da im większe poczucie swobody i możliwości latania oraz zabawy bez skrępowanych ruchów. W szczególności papugi słynną z dużej aktywności i jeśli im nie zapewnimy do tego odpowiedniej przestrzeni nie będą szczęśliwe. Pamiętajmy, ze im większy ptaszek lub im jest ich więcej należy wybrać większą klatkę, tak aby swobodnej przestrzeni ruchowej zostało dla każdego.

Z drugiej strony patrząc na naszą wygodę warto zwrócić uwagę, aby klatka była łatwa do wyczyszczenia. Utrzymanie klatki w czystości zapobiegnie nieprzyjemnym zapachom i wpływa na zdrowie psychiczne zwierzaków. Najlepiej aby mieszkanie pupila miało wyjmowaną kuwetę, wtedy w łatwy sposób będziemy mogli ją umyć i zdezynfekować. Dzięki czemu zmniejszymy ryzyko wystąpienia jakichkolwiek bakterii i odurzających zapachów. Warto spojrzeć na rozmiar drzwiczek przy klatce dla ptaków, powinny być na tyle szerokie abyśmy mogli włożyć tam rękę np. w celu dosypania pokarmu, przesunięcia wyposażenia lub złapania jednego z mieszkańców.

Kolejnym punktem jest wybranie klatki dla ptaków z wysokiej jakości materiałów. Takich, które będą bezpieczne i nie skaleczą ptaszka, ani nie spowodują, że utknie pomiędzy szczebelkami. Dlatego wybierając klatkę dla np. kanarka wybierzemy taką z mniejszymi odległościami pomiędzy sobą. Jest to w końcu bardzo ważna kwestia ze względu na ich bezpieczeństwo. Tak samo zamknięcie klatki powinno być wytrzymałe i trudne w otwarciu, tak żeby ptaszek przypadkiem nie dał rady sam ich otworzyć. Warto dla pewności dodatkowo zabezpieczyć je od zewnątrz. Jest to gatunek bardzo bystry i szybko wykombinuje jak sobie poradzić z wydostaniem się.

Wśród ofert producentów dostępne są klatki z wyposażeniem i bez niego. Decydując się na klatkę bez wyposażenia uwzględnijmy ich przyszłe rozmieszczenie, tak aby zostało swobodnie miejsca na przemieszczanie się ptaków. Najważniejszą rolę odgrywa to u młodych osobników, które dopiero uczą się latać i zbyt mała przestrzeń, która nie pozwala na swobodne rozłożenie skrzydeł może doprowadzić do ich nieprawidłowego rozwoju i nabawienia się wad rozwojowych.

Jeżeli nie jesteśmy pewni jaką klatkę wybrać warto zapoznać się z opiniami innych właścicieli takiego samego gatunku ptaków lub zasięgnąć porady u weterynarza, ponieważ oferta na rynku jest bardzo szeroka i czasami ciężko jest wybrać.