Krople \ obroże \ tabletki na kleszcze i pchły

Preparaty na pchły i kleszcze dla psa to idealna alternatywa dla obroży przeciw kleszczom. Wśród takich preparatów znajdziemy zarówno krople jak i tabletki. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją i postępować zgodnie z jej wytycznymi lub jeżeli nie jesteśmy pewni jak podać taki preparat skonsultować się z lekarzem weterynarii, ponieważ źle podane mogą być nieskuteczne.

Kleszcze aktywne są nie tylko w porze letniej, ale nasz pupil może się z nimi zetknąć przez cały rok, nawet tylko na spacerach lub biegając po ogródku. Złapanie kleszcza przez zwierzaka może spowodować u niego wystąpienie różnych poważnych chorób, dlatego warto pomyśleć o zakupie takich kropli czy tabletek zabezpieczających przed pchłami i kleszczami.

W kategrorii: Krople \ obroże \ tabletki na kleszcze i pchły Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Jakie krople na kleszcze dla psa wybrać?

Najłatwiejszym w podaniu i najbardziej popularnym preparatem na kleszcze są krople typu spot-on. Stosuje się je bezpośrednio na skórę psa, nanosząc parę kropli w miejscu, które jest dla niego najtrudniej dostępne, czyli między łopatkami. Krople są skuteczne dzięki przenikaniu przez skórę do obiegu krwionośnego sprawiając jego równomierne rozmieszczenie po całym ciele i zapewniając mu idealną ochronę.

Nie musimy bać się o bezpieczeństwo naszego pupila stosując takie krople, ponieważ zawarte w nich substancje są całkowicie bezpieczne, wpływają tylko na układ nerwowy kleszcza, pozbywając się go. Przeważnie krople chronią psa przez ok. cztery tygodnie, dlatego warto pamiętać, żeby pod koniec tego terminu zaaplikować od razu kolejną dawkę.

Tabletki na kleszcze są kolejnym preparatem pomagającym chronić naszego zwierzaka przed kleszczami i pchłami.  W przeciwieństwie do kropli są one podawane doustnie. Substancja w nich zawarta bardzo szybko rozchodzi się po jego organizmie. Najwyższe stężenie substancja czynna znajdująca się w tabletkach osiąga w tkance tłuszczowej, mięśniowej oraz w nerkach i wątrobie czworonoga.  Z tych miejsc dopiero uwalnia się przez okres od 4 do 12 tygodni. Działanie na kleszcze jest bardzo podobne do działania kropli, jednak nie należy ich stosować u zwierząt z problemami pokarmowymi, chorobami nerek, w ciąży lub podczas laktacji. Doustnych preparatów na kleszcze nie stosujemy u psów o wadze poniżej 2 kg. Dlatego warto pamiętać przy wyborze takiej formy ochrony zwierzaka żeby po pierwszym podaniu mu tabletki uważnie obserwować czy nie pojawiają się jakieś skutki uboczne.

Spray, szampon , pianka odstraszające kleszcze

Oprócz kropli spot-on i tabletek na kleszcze dostępne na rynku są również inne preparaty, takie jak spray, szampon czy pianka odstraszające kleszcze. Nie mają one właściwości kleszczobójczych, ale są dobrym dodatkiem do ochrony pupila, wzmacniając jego działanie. Takie preparaty odstraszające możemy bezpiecznie stosować u każdego psa, nawet u szczeniąt.