Smycz dla psa

Każdy opiekun posiadający czworonoga musi mieć w swoim zaopatrzeniu smycz dla psa. Każdy na pewno wie jak ważne jest komfortowe prowadzenie psa na spacerze. Przy wyborze odpowiedniego modelu smyczy możemy zdecydować się na smycz nylonową, łańcuszkową lub skórzaną. Należy pamiętać również o odpowiednim doborze długości i sposobu rozwijania się smyczy do charakteru naszego pupila i charakteru spaceru. W ten sposób wybierając się na spacer z naszym pieskiem możemy wybrać czy odpowiednia będzie smycz automatyczna, rozwijana na smycz krótką lub długą, czy klasyczna, gdzie nie mamy możliwości regulacji.

W kategrorii: Smycz dla psa Jest 110 produktów.

Pokazano 1-24 z 110 pozycji

Aktywne filtry

Jaka smycz będzie odpowiednia?

Smycze łańcuszkowe jest najmocniejsza, jest dobrym wyborem dla niesfornych psów, które wymagają korekty w trakcie spaceru. Należy jednak uważać, ponieważ jest mało elastyczna i może powodować otarcia.

Smycze skórzane są już mniej wytrzymałe, jednak estetycznie się prezentują i są miłe w dotyku. Dostępne są zarówno wersje ze skóry prawdziwej i ekologicznej.

Smycze nylonowe obecnie najchętniej wybierane przez właścicieli psów. Przeważnie ich cena nie jest zbyt wysoka, a wybór dosyć duży, są estetyczne i dostępne w różnych wariantach kolorystycznych i wzorach.

Jaką smycz wybrać do biegania czy treningów?

Smycz do biegania ma na celu zapewnienie komfortu oraz bezpieczeństwa podczas biegu z pupilem im obojgu. Konstrukcja takiej smyczy zawiera specjalne zapięcia i zabezpieczenia ułatwiające wspólny sport, przeważnie mają również automatycznie regulowaną długość smyczy dostosowująca się do sytuacji. Wiele z takich smyczy będą  również odpowiednie do jazdy a rowerze ze zwierzakiem.

Smycz treningowa jest idealnym rozwiązaniem podczas szkolenia zarówno szczeniaków jak i już dorosłych psów. Takie smycze przeważnie są dość długie umożliwiając ich regulacje według potrzeb. Przydadzą się między innymi do nauki psiaka posłuszeństwa czy poprawnego chodzenia.