Szczotka dla psa / furminator

Sierść psa może być skłonna na kołtunienia, filcowanie czy zlepianie i wymagać interwencji właściciela. Sierść u psa jest bardzo różna, może być długa, krótka, lokowana. Z podszerstkiem, o różnej gęstości i grubości. W niektórych przypadkach interwencja właściciela nie jest potrzebna, pies radzi sobie z sierścią sam lub jest bardzo odporna na bodźce zewnętrzne. W większości jednak pomoc właściciela i regularne wyczesywanie pieska jest niezbędne. W takich sytuacjach przyda się odpowiednia szczotka dla psa. Dobierając odpowiednią szczotkę możemy sprawić, ze czesanie będzie przyjemne zarówno dla psa jak i dla właściciela.

W kategrorii: Szczotka dla psa / furminator Jest 53 produktów.

Pokazano 1-24 z 53 pozycji

Aktywne filtry

Po co szczotkować psa?

Czesanie regularne psa jest bardzo ważne. Pomaga w usuwaniu martwego włosa, zapewniając skórze odpowiednią wentylacje chroniąc przed infekcjami i odparzeniami, zachowuje estetyczny wygląd , sprawia, że włos jest zdrowy i w dobrej kondycji. Regularne wyczesywanie sierści sprawia, że jest ona puszysta i błyszcząca.

Problemy z sierścią mogą się pojawić w każdej chwili i z różnych przyczyn, z powodu brudu, błota, zabawy. Niekorzystnie na sierść psa działa również wilgoć, a także deszcz czy śnieg. Dlatego szczotka dla psa pomoże Ci sprawić ,aby sierść Twojego pupila wyglądała zawsze idealnie, bez względu na różne okoliczności. Szczotkowanie psa, poza chronieniem go przed kołtunami ma na celu pozbywanie się martwego włosa, które drażni skórę.

Wybór szczotek jest ogromny, dlatego warto poświęcić chwilę i dowiedzieć się jaka będzie odpowiednia dla naszego zwierzaka.

Jak wybrać odpowiednią szczotkę dla psa?

Dobranie odpowiedniej szczotki do pielęgnacji psa nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Żeby wybrać odpowiednią należy odpowiednio sprecyzować sierść zwierzaka, zasięgnąć opinii innych lub wypróbować kilka zanim znajdzie się tą odpowiednią. Każdy pies jest inny, więc również inną szczotkę dobierzemy dla psa z długim czy krótkim włosem. Dla psów długowłosych musza głownie spełniać funkcję rozczesywania i dbać o nie pozostawianie kołtunów czy dredów na sierści. W tym przypadku najlepsza będzie szczotka miękka, która nie uszkodzi włosia, ani skóry.

Zupełnie inną szczotkę wybierzemy dla z grubym, gęstym i krótkim włosiem. Przy wyborze narzędzia do pielęgnacji przy takiej strukturze włosa należy wybrać  szczotkę z długimi i mocnymi igłami, tak aby dotarły do najbardziej schowanych warstw sierści i ją rozczesały. Wielkość psa też ma tutaj znaczenie, ale już bardziej dla właściciela, dla większego psa warto zaopatrzyć się w większą szczotkę, dzięki czemu czesanie pójdzie szybciej i wygodniej.

Ważne jest czesanie psa długowłosego, ponieważ chcemy aby ładnie wyglądał i nie miał skołtunionej sierści, a ładnie rozłożoną i puszystą, ale pamiętajmy także aby nie zaniedbać psa z krótkim włosem, może i estetycznie nie będziemy widzieć potrzeby czesania, ale sierść u takiego psa wypada, a najłatwiejszym sposobem na pozbyciem się martwego włosa jest wyczesywanie sierści.