Obroża dla psa

Odpowiednio dobrana Obroża jest elementem wyposażenia każdego właściciela psa. Powinna być odpowiednio dobrana i dopasowana, dając poczucie komfortu i przyjemności ze spacerów, a nie przykrym obowiązkiem lub kojarzyła się z karą. W ofercie sklepu znajdują się obroże w różnych rozmiarach i kolorach. Dostępne są obroże skórzane, materiałowe, kolczatki, obroże przeciw pchłom i kleszczom oraz łańcuszki.

W kategrorii: Obroża dla psa Jest 46 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-24 z 46 pozycji

Aktywne filtry

Jaki rozmiar obroży będzie odpowiedni dla psa?

Odpowiednie dobranie rozmiaru obroży dla psa jest bardzo ważne. Nie powinna być zbyt ciasta ani za luźna, oznacza to, że zapięta obroża powinna dać możliwość włożenia niezbyt luźno dwóch palcy pod obrożę. Tak dobrana powinna być dla pieska komfortowa.

Przy dopasowywaniu obroży warto się upewnić, że nie zawiera ostrów elementów, które mogą zranić i sprawić ból zwierzakowi (np. nity, oraz, że obejmuje dwa kręgi szyjne.

Niektóre rasy np. chart mają bardzo delikatną i wrażliwą szyję. W przypadku takich ras powinniśmy wybrać obrożę dedykowaną specjalnie takim rasom – jest ona szeroka i zwężająca się w kierunku karku, zapobiega w ten sposób duszeniu się zwierzaka.

Dobierając obrożę dla szczeniaków, małych lub średnich psów jej szerokość powinna się zawierać między 1,5 a 2 cm, natomiast dla dużych ras odpowiednia będzie między 2,5 a 4 cm. Pamiętajmy, że zbyt wąska obroża, o ostrych krawędziach może wbijać się w skórę i sprawiać ból, a zbyt szeroka utrudniać poruszanie pyskiem.

Jakie zapięcie obroży wybrać?

Producenci oferują obroże z klamrą metalową, plastikową, regulowaną i półzaciskową.

Obroża z klamrą metalową jest bardzo wytrzymała i trwała. Minusem może być jedynie trudniejsze zapięcie.

Obroża z klamrą plastikową jest bardzo popularna i łatwa w użytkowaniu, jednak przy psach bardziej energicznym nie taka wytrzymała.

Obroża z klamrą regulowaną, bez zapięcia-bardzo wygodna, jednak podczas spaceru istnieje ryzyko obluzowania

Obroża półzaciskowa jest najlepsza dla psów, które łatwo się wydostają z obroży. Zaciska się dopiero w momencie kiedy zwierzak próbuję ciągnąć dopasowując się do jego szyi, w przeciwnym razie pozostaje luźna