Grzebienie

Dbając o psa wyprowadzamy go na spacer, karmimy, kąpiemy dbając o jego sierść i skórę. Ważną rolę odgrywa w tym również czesanie pupila. Jak prawidłowo czesać psa zależy od długości, objętości oraz kondycji sierści. Na pewno ważne jest aby robić to regularnie i odpowiednim narzędziem. Nie każda szczotka będzie odpowiednia dla danej sierści.

Jest 11 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Wybranie odpowiedniego grzebienia dla psa ułatwia pracę właścicielowi i jest o wiele przyjemniejsze dla psa, rozczesywanie będzie szybsze, bez wyrywania i ciągnięcia sierści a pupilowi nie będzie sprawiało bólu, dzięki czemu piesek będzie dużo chętniej poddawał się tej czynności.

Czesząc regularnie psa dbamy o kondycje jego sierści i skóry, sprawiając, że będzie lśniąca i pupil nie będzie jej gubił, ponieważ martwe włosy będą wyczesywane. Skóra będzie dotleniona, a my będziemy na bieżąco kontrolować czy nie występują u niego problemy skórne.

Jak wybrać odpowiedni grzebień dla psa?

Mało kto wie jak czesać psa, dlatego ważne aby najpierw zasięgnąć porady u weterynarza, psiego fryzjera lub poszukać opinii w internecie. Nie Jest łatwo W takim razie jak dobrać odpowiedni grzebień, szczotkę dla psa?

Przy wyborze powinniśmy się kierować rodzajem sierści psa i jej ogólnym stanem, a więc zwrócić uwagę czy jest długa, krótka, szorstka, miękka, jasna, ciemna, posiada kołtuny, jest lśniąca lub przylegająca. Do każdego typu można znaleźć inną odpowiadającą szczotkę lub grzebień. Pod uwagę należy również wziąć efekt jaki chcemy osiągnąć, czy zależy nam na pozbyciu się kołtunów, sprawić aby sierść była puszysta lub lśniąca, a może pozbyć się martwych włosów.

Jaki grzebień dla psa krótkowłosego, a jaki dla długowłosego?

Grzebień dla psa krótkowłosego, jak np. teriera czy dobermana. Pielęgnacja takiego włosa jest najprostsza i bardzo dobrze sprawdzi się tutaj grzebień typu furminator. Ma on metalowe i krótkie ząbki, dzięki czemu nie naruszają zdrowej sierści. Dla psów krótkowłosych z miękką sierścią odpowiednie będą plastikowe grzebienie. Dla psów z gęstą i grubą sierścią odpowiedni będzie metalowy lub drewniany grzebień o gęstych ząbkach lub furminator.

Grzebień dla psa długowłosego – posiadając psa z długą sierścią należy czesać go regularnie, aby zapobiegać kołtunom i redom. Przy takiej sierści najlepiej sprawdzi się metalowy grzebień, który rozczesze włos i jednocześnie usunie podszerstek, nie podrażniając skóry pieska. Ciekawym rozwiązaniem są grzebienie dwustronne, które po obu stronach mają inną gęstość ząbków. Przy niektórych pieskach sprawdzi się również do takiego włosa zgrzebło z zaokrąglonymi ząbkami, które wyciągnie spod spodu martwą warstwę lub furminator  dla długich włosów.