Szelki dla psa

Szelki są idealnym wyborem dla właścicieli psów, których pupile ciągną na spacerach, mają delikatną szyję lub nie przepadają za obrożą, która wbija im się w skórę. Jeżeli to dotyczy również Twojego czworonoga warto pomyśleć o zakupie szelek dla psów, zamiast niewygodnej obroży. Aktualnie dostępny jest szeroki wybór, więc z pewnością każdy opiekun znajdzie coś odpowiedniego dla swojego czworonoga. W zależności od rasy wielkości psa można dostępne są szelki dla dużego psa, małego, szelki spacerowe, do samochodu i do biegania. Dla bardziej wrażliwych psów dostępne są również szelki miękkie i bezuciskowe.

W kategrorii: Szelki dla psa Jest 116 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-24 z 116 pozycji

Aktywne filtry

Jak dobrać odpowiednie szelki dla psa?

Szelki są idealnym rozwiązaniem, ponieważ nie ranią naszego pupila i są dla niego komfortowe. Dlatego są lepszym rozwiązaniem niż obroże dla psów. Dobrane indywidualnie do pieska, a więc w odpowiednim rozmiarze, kroju, szerokości i materiale dopasowują się i pozwalają na swobodne ruchy czworonoga, nie uwierając go i nie krępując.

Większość z oferowanym szelek wykonana jest z neonu, czyli materiału wytrzymałego i bardzo elastycznego, który może służyć właścicielowi i czworonogowi przez długie lata. Producenci szelek dla psów oferują swój produkt w różnych rozmiarach, szerokościach, krojach i kolorach. Można wśród nich znaleźć standardowe oraz unikatowe, które okażą się idealną ozdobą dla psa. Jednak przy wyborze szelek należy głównie kierować się ich dobrym dopasowaniem indywidualnie do sylwetki psa. 

Szelki dla małego psa

Szelki dla małego psa np. maltańczyka czy yorka będą miały zupełnie inną budowę i rozmiar niż szelki dla dużego psa np. labradora. Szelki posiadają regulację długości i szerokości, jednak przed rozpoczęciem zakupów należy dla pewności zmierzyć u psa obwód klatki piersiowej, szyi i obwód łap pod pachami. Zbyt luźne szelki mogą spowodować, że podczas spaceru czy jazdy samochodem nasz pupil uwolni się z nich i ucieknie, zbyt ciasne jednak sprawią, że będzie się czuł mało komfortowo lub nawet wywołają podrażnienia. Przy wyborze zwróć również uwagę czy materiał, krawędzie nie są zbyt ostre lub nie zawierają drażniących elementów, które mogłyby wywołać podrażnienia, obtarcia czy rany u psa. Tanie szelki wykonane ze zbyt słabego materiału mogą się szybko zepsuć i nie być dobrze dopasowane lub mieć kiepski materiał, dlatego bądźmy ostrożni przy kierowaniu się ceną przy wyborze szelek dla psa. Szelki do samochodu dla psa powinny być dobierane w ten sam sposób co szelki na spacer, jednak większą uwagę trzeba zwrócić na zapięcie. Upewnijmy się czy klamra przy szelkach jest na tyle dobrze dopasowana że nie wypadnie z zapięcie i nie spowoduje zagrożenia zarówno dla psa jak i dla kierowcy samochodu. 

Ostatnio pojawiły się również szelki odblaskowe, ze specjalnym miejscem na adres. Są idealnym rozwiązaniem podczas spacerów późnym wieczorem, kiedy na zewnątrz jest już ciemno, a nasz pupil lubi prowadzić. Spowoduje to, że gdy będzie wchodził na jezdnię kierowca, dzięki odblaskowym szelkom bez problemu go zauważy.