Odżywka dla psa

Odżywka dla psa jest uzupełnieniem jego pielęgnacji. Podstawą utrzymania czystości zwierzaka jest szampon, jednak odżywka nadaje połysk, zapach, odżywia czy też pomaga w rozczesywaniu włosa i sierści naszego pupila. Pamiętajmy, że skóra i włos psa wymagają zupełnie innej pielęgnacji niż człowieka, dlatego absolutnie nie wolno stosować odżywek przeznaczonych dla ludzi. Możemy w ten sposób doprowadzić do alergii lub wysuszenia skóry.

Jest 33 produktów.

Sortuj wg:
Pokazano 1-24 z 33 pozycji

Aktywne filtry

W jakim celu stosuje się odżywki dla psów?

Odżywki stosowane są w pielęgnacji psa w różnym celu, może to być:

  • Wygładzają włos i sierść pupila nadając im połysku
  • Łagodzą podrażnienia skóry
  • Zwiększają objętość włosa czy sierści
  • Pomagają w rozczesywaniu kołtunów
  • Zapewniają zdrowy i piękny wygląd
  • Pomagają w utrzymaniu koloru

Dobierając odżywkę do swojego psa należy zwrócić uwagę na to czy jest przeznaczony do sierści czy do włosa, do jakiego koloru oraz czy chcemy nawilżyć, nadać połysku, odżywić włos lub potrzebujemy pomocy w rozczesywaniu.

Rodzaje odżywek dla psa

Producenci oferują przeważnie dwa rodzaje odżywek dla psa, są to odzywki w sprayu i odżywki w butelce do spłukiwania.

Odżywki w sprayu do spryskiwania włosa czy sierści używane są już po kąpieli psa, jednak stosowane jeszcze na wilgotną sierść. Są wygodne w użyciu i przyjemne, ponieważ nie trzeba ich spłukiwać. Wystarczy tylko, że spryskamy futro psa a następnie przeczeszemy i zostawimy do wysuszenia.

Odżywki dla psów w butelce w przeciwieństwie do tych w spray’u są do spłukiwania. W trakcie kąpieli pieska, po spłukaniu szamponu należy nałożyć na sierść odżywkę, odczekać czas podany na opakowaniu i spłukać wodą. Działanie takich odzywek zależy od tego jaki skład zawierają i do jakiego typu sierści czy włosa są przeznaczone.

W sklepie wyspazwierzat.pl posiadamy szeroki wybór szamponów i odżywek dla psów, w którym na pewno znajdziesz odpowiednie preparaty do kąpieli i pielęgnacji swojego pupila.